Goede exit Tradinco

Antea heeft haar belang van 41% in Tradinco in Zoetermeer verkocht aan Indutrade, een internationale industriële bedrijvengroep die technische (niche) producten verkoopt. Op deze verkoop is een IRR van ruim 25% per jaar behaald, hetgeen boven de doelstelling van het fonds ligt, en een opbrengst van 2,5 keer de inleg na ruim 4 jaar. Antea is in september 2013 aandeelhouder geworden in Tradinco middels een MBO/pre-exit die toen plaatsvond.

Tradinco is leverancier van kalibratie-apparatuur en sensoren. Zij bestaat sinds 1963 en levert met name aan de olie- en gasindustrie, (petro)chemische industrie en semiconductor-industrie. Tradinco heeft 33 personeelsleden en is wereldwijd actief. De omzet bedraagt ruim € 7 miljoen. In Nederland is het bedrijf marktleider.

Mede-aandeelhouders waren algemeen directeur Richard Derksen, voormalig DGA Joost Geluk en een Informal Investor uit het Antea-netwerk die bekend is met de sector waarin Tradinco actief is.
Indutrade heeft 100% van de aandelen in Tradinco gekocht. Algemeen directeur Richard Derksen blijft aan als directeur.

De Indutrade-ondernemingen bieden oplossingen voor efficiëntie-, proces- en kwaliteitsverbetering. Het hoofdkantoor van Indutrade is in Zweden gevestigd.

Beide partijen kunnen tevreden terugkijken op de samenwerking. Richard Derksen: “Bij de MBO van 4 jaar geleden heb ik mijn belang kunnen uitbreiden. De overdracht van Joost Geluk op mij, die we kort daarvoor in gang hadden gezet, is goed verlopen en we hebben samen met de geformeerde Raad van Commissarissen gewerkt aan een verdere groei van de onderneming. We hebben nauwelijks last gehad van de neergang in de olie- en gasindustrie dankzij onze spreiding over verschillende sectoren. De semiconductor-industrie heeft juist een forse groei laten zien de afgelopen jaren. Na 4 jaar zijn we bewust op zoek gegaan naar een strategische partner die ons verder kan helpen met de internationale distributie. In Indutrade hebben we die partner gevonden.”

Robert De Boeck (Antea): “Voor Antea heeft de participatie in Tradinco een goed rendement opgeleverd. We zullen dit binnenkort aan onze participanten uitkeren. Wij wensen Tradinco een mooie toekomst binnen de Indutrade-groep en danken Richard voor de prettige samenwerking de afgelopen jaren.”

De verkoop van Tradinco was de derde exit van Antea in het afgelopen jaar. In juni werd ingenieursbureau Zonneveld verkocht (IRR 68% per jaar) en in augustus verkocht Antea-deelneming Uniekaas een belangrijk deel van haar activiteiten aan DOC Dairy Partners, een dochterbedrijf van de Duitse zuivelonderneming DMK. Verkocht werden het merk en de Nederlandse bedrijfsactiviteiten van Uniekaas. De merken Tjiezi, Parrano, Melkbus en Coach Farm bleven buiten deze transactie evenals de Amerikaanse activiteiten van de onderneming. De overgebleven activiteiten gaan verder onder de naam Best Cheese Global.

Goede exit Tradinco

Antea Participaties in het kort

Antea Participaties verstrekt risicodragend vermogen aan ondernemingen in het midden- en kleinbedrijf. De aandacht is gericht op jongere bedrijven met een groeipotentieel en een ‘track record’ van enkele jaren. Daarnaast gaat de interesse uit naar volwassen ondernemingen in de expansiefase of bedrijven die te maken krijgen met een management buy-in / buy-out als oplossing voor een opvolgingsprobleem van de DGA.