Zwatra

Antea verkoopt Zwatra aan Boerman

Antea heeft haar belang van 72% in Zwatra Transport in Delft verkocht aan Boerman in Hardinxveld-Giessendam.

Zwatra is gespecialiseerd in zwaar transport en industriële verhuizingen en heeft 50 wagens. Boerman heeft 90 wagens. Met de combinatie Boerman/Zwatra is sprake van een serieuze speler in de markt voor gespecialiseerd transport.

Zwatra was een participatie van Antea sinds december 2006.

Ruud Egas, directeur van Zwatra: “Wij zijn heel blij met de overname door Boerman. Hiermee hebben we de schaalvergroting bereikt die we wenselijk achten. We hebben dit zelf de afgelopen jaren gerealiseerd door een aantal kleinere overnames en krijgen er met Boerman nu een grote partij bij. We werken al samen op deelterreinen en na deze overname zal deze samenwerking worden geïntensiveerd.”

Ook Antea kijkt met tevredenheid terug op de samenwerking. Robert De Boeck: “Dit is voor ons de tweede participatie samen met Ruud Egas geweest na een eerdere participatie in Dovianus, producent van monsternemers voor de chemische industrie. Ruud heeft het onder moeilijke marktomstandigheden uitstekend gedaan. De combinatie Boerman/Zwatra is een hele logische met veel synergievoordelen. We wensen Ruud, Zwatra en Boerman een goede toekomst.”

Antea Participaties in het kort

Antea Participaties verstrekt risicodragend vermogen aan ondernemingen in het midden- en kleinbedrijf. De aandacht is gericht op jongere bedrijven met een groeipotentieel en een ‘track record’ van enkele jaren. Daarnaast gaat de interesse uit naar volwassen ondernemingen in de expansiefase of bedrijven die te maken krijgen met een management buy-in / buy-out als oplossing voor een opvolgingsprobleem van de DGA.